back to top

10 tužnih filmova na koje i muškarci smiju plakati

Donosimo Vam 10 tužnih filmova koji će Vas dovesti do suza.

Ponekad je muškarcima teško priznati da su zaplakali, i iako nijedna lista ne može sadržavati sve filmove koje muškarci smatraju emotivnima, odlučili smo složiti listu od 10 tužnih filmova koji su dovoljno snažni i kvalitetni da bi svaki muškarac mogao priznati kako ga je dirnuo bez osjećaja srama.

10. Divan život/It’s A Wonderful Life

♦ godina: 1946.

Svakom se od nas barem jednom u životu dogodilo nešto loše, neka situacija zbog koje smo se razočarali. No kad ti anđeo pokaže kakav bi život bio bez tebe, da nisi nikad postojao… jedino što možeš je osjećati se blagosovljenim što si živ. – (10 tužnih filmova)

9. The Dirty Dozen

♦ godina: 1967.

Radnja se vrti oko pukovnika koji regrutira 12 zatvorenika za samoubilačku misiju u noći dana D. Scena koja možda najviše pogađa smrt je Pedra Jimeneza.

8. Forrest Gump

♦ godina: 1994.

Forrest Gump jedan je od najomiljenijih filmova devedesetih. Dvije su scene srcedrapateljske – onda kad Forrest drži monolog na Jennynom grobu,  i trenutak kada saznaje da ima sina koji je, unatoč inteligenciji svog oca, najpametniji u razredu. – (10 tužnih filmova)

7. Stand By Me

♦ godina: 1986.

Stand By Me priča je o 4 dječaka i njihovom odrastanju. Dječaci idu u potragu za tijelom nestalog dječaka za kojeg su čuli preko radija. Odrastajući, uče o smrti i njezinim posljedicama na žive.

6. Društvo mrtvih pjesnika/Dead Poet Society

♦ godina: 1989.

Prekrasan film o profesoru (Robin Williams) koji pokušava naučiti svoje studente da život gledaju svojim očima.

5. Philadelphia

♦ godina: 1993.

Hanks glumi Andrewa Becketta, mladog i uspješnog odvjetnika koji dobije otkaz zbog toga što je gay i zaražen je HIV-om. Jedini čovjek koji ga može braniti je Joe Miller (Denzel Washington) te njih dvojica razviju predivan prijateljski odnos. – (10 tužnih filmova)

4. Spašavanje vojnika Ryana/Saving Private Ryan

♦ godina: 1998.

(ovo je već treći film na listi u kojem glumi Tom Hanks. Očito i Tom zna i vješto izabire glumiti u filmovima na koje i muškarci smiju plakati)

Nesebična žrtva jedna je od najljepših i najtužnijih stvari, a u ovom filmu mnogo je scena od kojih naviru suze na oči.

3. Dobri Wil Hunting/Good Will Hunting

♦ godina: 1997.

Dobrog Willa Huntinga mnogi cijene zbog različitih doprinosa kinematografiji. No ono što donosi suze na oči je scena kada Sean (Robin Williams) uspije iskreno popričati s Willom i Will konačno shvati kako nije kriv za svoje djetinjstvo. – (10 tužnih filmova)

2. Život je lijep/La vita e bella

♦ godina: 1997.

Film za kojeg je Roberto Benigni dobio Oscar, radi se o ocu i sinu koji završe u koncentracijskom logoru, a tata se svim silama trudi zaštititi sina od strahota koje se svakodnevno događaju oko njih. Ako na ovo niste plakali, ne znam na što jeste.

1. Iskupljenje u Shawshanku/The Shawshank Redemption

♦ godina: 1994.

Tužna i predivna priča o dvojici zatvorenika u Shawshanku. Bilo bi skroz u redu da bilo koji dečko prizna da nije plakao na ovaj film, no čini se skoro pa i nemoguće ako će itko tvrditi da ga ovaj film nije dirnuo.

PREPORUKA

Drugi upravo čitaju

Top filmovi na Netflixu 2024: Najbolje ocijenjeni filmovi za ovu godinu

Popularni filmovi i ove su godine na Netflixu imali stotine milijuna pregleda. Neki od njih dobivaju vrlo pozitivne kritike gledatelja. Posljednjih godina zabava se u Hrvatskoj u velikoj mjeri preselila na Internet. To posebno vrijedi...

Kultni filmovi inspirisani igrama na sreću

Gotovo svaki film o Jamesu Bondu ima scenu koja se odvija u luksuznom kazinu. Trenutak kada Sean Connory sjeda za rulet u Diamonds Are Forever je ikoničan. Kazino je također bio izvor inspiracije za...

Najpoznatije filmske krađe nakita

Filmska industrija oduvijek je bila fascinirana pričama o krađama dragocjenog nakita. Od nevjerovatno isplaniranih pljački do slučajnih krađa koje se pretvore u spektakularne avanture, ovi zapleti često drže gledaoce na ivici sjedišta. Nakit u...