U seriji Blunt Talk nalazi se poludjeli kapetan Picard za kormilom televizijskih vijesti!
Svemir. Posljednja granica. Ipak, moglo bi se reći da su otkrivanja svemirskih prostranstava bila tek početak puta za šekspirijanskog glumca Patricka Strewarta koji je postao sinonim za uloge ozbiljnih i mudrih likova.
Oni koji ga pamte kao decentnog i staloženoga kapetana Picarda ili očinskog mutanta u kolicima iz X-Men filmova bit će vrlo iznenađeni metamorfozom Stewarta u infantilnog i konstantno pijanog voditelja večernjih vijesti u novoj polusatnoj apsurdnoj komediji Blunt Talk.
Nakon što je uhvaćen u indiskretnoj situaciji s trans-rodnom prostitutkom, ostarjeli TV voditelj Walter Blunt (Patrick Stewart) staje u obranu mlade dame/gospodina i prebije policajce recitirajući Shakespeara s krova svoga antiknoga Jaguara, i naravno ,završi u zatvoru.
No tu ne prestaju Walterovi problemi jer mu gledanost emisije rapidno opada pa se uz bijes i zgražanje javnosti mora nositi s pritiskom direktora svoje TV kuće. Walteru je cilj obrazovati američku javnost o temeljnim ljudskim vrednotama, no čini se kao da on živi u svom malom svijetu koji je načinjen od niza seksualnih eskapada i velikog broja ilegalnih i legalnih narkotika.
Srećom, uza sebe ima svog vjernog butlera Harrya Chandlera (Adrian Scarborough), suborca iz bitke na Falklandima, koji se brine za njega i pruža mu podršku u svim njegovim pijanim ludorijama. On pati od posttraumatskoga stresa, ovisan je o kocki, pije kao deva i jednako je lud kao i njegov poslodavac.
Produkcijski dio ekipe vijesti je sazdan od luđaka kojih se ne bi posramila ni zaključana soba psihijatrijske bolnice. Tu imamo glavnu producenticu Rosalie Winter (Jacki Weaver), majka u ekipi koja se s Walterom terapeutski mazi prije svake emisije, a ona i njezin dementni muž su swingeri dobra srca.
Zatim upoznajemo višu producenticu Celiu (Dolly Wells) koja pati od promiskuiteta, a zapravo traži svoju bolju polovicu i njezinog kolegu Jima (Timm Sharp) koji natrpava svoj ured kao hrčak sa svim stvarima koje je ikad imao u svom životu i ima neutaživi fetiš na ženska stopala i štikle.
Komedija u ovom teatru apsurda prelazi sve granice dobrog ukusa, što se već moglo pretpostaviti i prije gledanja s obzirom da je izvršni producent serije ozloglašeni Seth MacFarlane, zaslužan za seriju Family Guy i filmove o prostom medvjediću Tedu.
U jednoj sceni, TV ekipa snima lažnu reportažu iz pornografskog studija u zamjenu za ne baš pristojne usluge obdarenog Harryja, a u drugoj Walter pobjegne sa sastanka anonimnih alkoholičara da bi našao “lakog komada” na sastanku liječenih ovisnika o seksu. – (Blunt Talk)
Ovo je jedna od onih serija koje ćete ili mrziti ili voljeti ako ste u stanju proći tu prvu barijeru slapstick komedije. Stewart i ostatak redom nagrađivane postave s takvom lakoćom i smislom igraju komične i surealne situacije da su one čisti užitak za gledanje.
Pa i sam Stewart je priznao da mu mnoge stvari koje je morao napraviti za potrebe ove serije ne bi nikad pale na pamet, čak ni u zatvorenoj podrumskoj sobi, koliko su pomaknute. – (Blunt Talk)
Ispod fasade profanog humora ova serija krije dražesnu priču o ljubavi i nježnosti koju ovi slomljeni likovi pružaju jedni drugima. Kao jedna velika disfunkcionalna obitelj koja nevjerojatno funkcionira kad dođu teški trenuci.
Posebno je lijep i zamršen odnos između dva prijatelja, Harryja i Waltera, gdje se odanost pokazuje ritualnim kažnjavanjem mokrim ručnikom prije svake epizode Blunt Talka. Najveća je ljubav kad Harry čita Walteru priče za laku noć uz obaveznu čašicu viskija. – (Blunt Talk)
PREPORUKA
- 10 najboljih serija 2020. godine
- Mare of Easttown Recenzija 2021
- Elvis (2022) – Recenzija
- Mladi papa / The Young Pope (2016)
- Bludnice treća sezona odlične serije